Nowy rok, nowa ja!

Jaki jest chiński smog? cz.1
14 stycznia 2017
Jaki jest chiński smog? cz. 2
14 lutego 2017

Nowy rok, nowa ja!

Nawet nie zliczę, ile razy w ciągu ostatnich dni usłyszałam to zdanie.

„Nowy rok, nowa ja!”

Istnieje kilka takich dni w roku, kiedy ludzie zaczynają etap odchudzania i chodzenia na siłownię. Przeważnie jest to właśnie Nowy Rok. Większość się z takich ludzi nabija. Ja wręcz przeciwnie – jeśli ktoś potrzebuje takiej jednej daty w kalendarzu, która ma być dla niego motywacją do zmiany swojego życia, to dlaczego nie? Może przetrwa 1/10, może 1/100 tych ludzi. Nieważne! Nawet jeśli tylko jednej osobie miałoby się udać, to jest to jej sukces!

Mamy dzisiaj pierwszy poniedziałek nowego roku 2017. Proponuję Ci założenie tzw.

„kalendarza zmian”.

Co Ty na to?

Ja taki kalendarz wprowadziłam do swojego życia w 2016 roku. Dużo mi pomógł. Zawsze lepiej, gdy coś sobie zapiszemy niż tylko obmyślimy plan w swojej głowie.

Masz już swój kalendarz? To uwaga, czas go zagospodarować.

Podziel go na dwie części.

Część I – analiza treningowa

Każdego dnia zapisuj, jaki trening zrobiłaś.
W ten sposób będzie Ci łatwiej pilnować, aby nie było dwóch dni pod rząd przerwy w treningach i żeby w ciągu tygodnia nie zapomnieć o żadnej partii mięśniowej.

Oprócz tego dawałam zielone ✔ albo czerwone X zależnie od tego, czy danego dnia przestrzegałam zasad zdrowego odżywiania, czy wszedł jakiś cheat. Chyba nie chcesz, żeby po otworzeniu kalendarza krzyczały do Ciebie same czerwone X?

Część II – tabela pomiarowa

Zrób tabelę, w której w jeden, wybrany dzień tygodnia będziesz zapisywać efekty. Ja wybrałam poniedziałek ze względu na to, że jeśli sobie folguje to jest to weekend. Mając zatem wizję, że w poniedziałek mam dzień pomiarów,
rzadziej robiłam cheat w weekendy.

U mnie tabela składa się z wagi ciała i obwodów: uda, biodra, „oponka”, talia, klatka i biceps. Pamiętaj, że waga nie jest odwzorowaniem Twojej pracy. Może stać w miejscu, podczas gdy cm będą się zmieniać! Zaprzyjaźnij się z centymetrem i do dzieła!

Powodzenia!

instagram: xxmadworldxx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.